Atletické extraligové boje pokračují i o prázdninách.

10.07.2014 12:52

Ve středu proběhl v Táboře další z extraligových mítinků a zástupci atletického oddílu Hvězda SKP Pardubice na něm byli více než vidět. Hned dva z nich vystoupali na příčku nejvyšší, v mužích to byl Josef Havlíček, který zvítězil na tří kilometrové trati s překážkami v čase 9:21,11 min. V ženách se nejlépe vedlo koulařce Janě Kárníkové, která své náčiní poslala do vzdálenosti 15,90 m a suverénně tak soutěž vyhrála. Druhé místo si vybojovali oštěpař Jaroslav Jílek, který předvedl kvalitní pokus 72,86 m a běžec Jan Janů, ten svůj běh na 3 000 m překážek zvládl za 9:21,89 min a byl to pro něj kvalitní běh před odjezdem na ME v běhu do vrchu. Medailové umístění si vybojovala ještě Lenka Švábíková, když na trati 800 m skončila třetí v čase 2:12,40 min.

Z dalších výsledků: Muži: 800 m 15. Jiří Vondřejc 1:55,91 min, 3 000 m př. 8. Tomáš Čelko 10:00,96 min. Ženy: 200 m 10. Hana Ptáčníková 26,78 s, 400 m 5. Katarzyna Chryczyk 59,53 s, 800 m 9. Katarzyna Chryczyk 2:16,34 min.

Atletický mítink v Táboře byl již čtvrtou možností, kdy mohli závodníci sbírat cenné body pro své oddíly. Další příležitostí jak vylepšit bodová skóre mají atleti 11. července v Novém Městě nad Metují a dále 25. července na pražské Slávii. Základní část extraligových bojů pak vyvrcholí při Pardubickém atletickém mítinku 20. srpna. Tímto chceme pozvat všechny příznivce atletiky, aby si na tento termín vyhradili čas pro královnu sportů a přišli podpořit českou atletickou špičku na Městský atletický stadion v Pardubicích.